A boszorkányokról:
Mi a különbség a boszorkány és a varázsló között?
Mindenki azt mondaná, hogy semmi pedig igenis nagy. A boszorkánynak mi is a férfi megfelelője? Hát nem a varázsló, mert annak a női megfelelője a varázslónő. A boszi férfi megfelelője a boszorkánymester. Ennél fogva a varázsló és a boszorkány között nagyon nagy a különbség, mert a boszorkányok és boszorkánymesterek a természet ereit használják fel. És egy Istennőt szolgálnak akit úgy hívnak, hogy Anyaistennő.
A boszorkányok holdal egyezően tartják a rituáléjukat, de persze van olyan boszi, aki ezt figyelembe sem veszi, mert olyan rituálét csinál ami nem függ a holdtól.Ilyenek pl. a szerelmi bájitalok, a szentelés stb.
Egyre több ember fél a bosziktól, de egyre többen hiszik azt, hogy nem léteznek. Pedig pár ember szivesen találkozna velük, csak azt hiszi, hogy csak a mesékben léteznek. Nem olyan biztos az.:)
A gótikus építészet:
A gótikus stílus három évszázadon át Franciaországból indult.Az első gótikus katedrális a St.Denisi apátsági templom.Törvényszerű vot a gótika térnyerése: a városi polgárság és az új építészeti technikák kialakulásával, új távlatokat nyitott meg a gótika.
A gótikus korban épült templomok függőleges tagoltsága, és karcsú pillérei, magasba emelkedő tornyai, a korábbi formavilággal szemben radikális különbséget mutatnak. A gótikus épülettípus legfontosabb jellemzője a pillérekkel alátámasztott összetett csúcsíves boltozat, ami lehetővé tette az egyre magasabb katedrálisok építését.
Mi is az a gótika?
A Gótika, az európai középkor stíluskorszaka, amely a XII. század elejétől a XVI. század elejéig tartott, területenként eltérő kezdettel és befejeződéssel. Franciaországban és Németországban alakult ki, jellemző jegyeit az építészeti alkotások szemléltetik ma is a legjobban. Irodalom és művelődéstörténeti fogalomként a XX. század elején kezdték el használni. Az irodalomban a gótika legjellemzőbb jegyei: a harmónia keresése az evilágiság és a transzcendencia, a vallásosság és az élet szépségei közt, törekvés az optimizmusra, érzelmesség, fénymisztika, elegancia, romantikus és kalandos vonások. Hatott rá az antik műveltség, az arab udvari kultúra, a kelta legendakör és középkor vallásossága. Főbb műfajai: vallásos legenda, misztikus irodalom, lovagi epika, szerelmi líra. |